haber
AÇIKLAMA
AÇIKLAMA - 15.02.2018


3 Temmuz 2011’de başlayan süreçte, söz konusu şike eylemleri tespit ve ispat edilmesine; UEFA, CAS ve İsviçre Federal Mahkemesi kararlarıyla 2011’de şike yapıldığı kesinleşmiş olmasına karşın kulübümüzün hakları teslim edilmemiş, suç cezasız bırakılmıştır.

Siyasetinden ilgili tüm kurumlarına kadar herkes, büyük ve kirli bir birliktelikle suçun üzerini kapatma yoluna gitmiş, milyonlarca Trabzonspor taraftarının yıllar sonra yaşayacağı sevinci el birliğiyle gasp etmişlerdir.

Hal böyleyken, milyonlarca taraftara sahip bu camiayı temsilen bizler süreç boyunca çeşitli eylemlerle, etkinliklerle, açıklamalarla haklılığımızı dile getirmeye, hakkımız olanın verilmesi için sesimizi duyurmaya çalıştık.

Bu eylemlerden birini de bu sezon Hayri Gür Spor Salonu’nde Fenerbahçe ile karşılaştığımız basketbol müsabakasında gerçekleştirdik. Söz konusu müsabakada grubumuz tarafından açılan pankartta “şike” ibaresi yer aldığı için bugün ne yazık ki çok sayıda arkadaşımıza 6222 sayılı kanun kapsamında işlem yapılıyor. Söz konusu işlemler Fenerbahçe kulübü ve avukatlarının büyük baskısı, lobi faaliyetleri sonucu gerçekleşiyor.

Bizler, şike yapılmasının değil, “şike yapıldı” demenin suç olduğu bu kirli düzende sesimizi duyurmak, emeğimizin, alın terimizin karşılığının hırsızlarca gasp edilmesi karşısında susmamak, boyun eğmemek için var gücümüzle mücadeleye devam edecek, bu konuda mağdur olan, işlem yapılan kardeşlerimizin yanında duracağız.

Fakat bizi üzen, haklarımızı almak için gerekli duruşu sergileyemeyen kulübümüzün, bu konuda irade ortaya koyan, çaba sarf eden taraftarlarını da yalnız bırakmasıdır.

Bir tarafta şikecisini, hırsızını, ahlaksızını büyük bir birliktelikle koruyan bir camia, diğer tarafta bırakın çalınan haklarını elde etmek için uğraşmayı, bu konuda çaba sarf edenlere dahi sahip çıkmayan, hatta bir çok kez hain yaftası vuran bir camia…

Trabzonspor taraftarını temsil eden bir oluşum olarak bizim bu kulübü yönetenlerden de, şehrimizi yönetenlerden de, siyasilerden de bir beklentimiz yoktur.

Bizlere, büyük Trabzonspor taraftarının bu konuda yanımızda olması, sesimize ses katması, mücadelemize güç vermesi yetecektir.

Gerçekleştirdiğimiz her organizasyona destek veren, bizlere inanan güvenen büyük Trabzonspor taraftarı inanıyoruz ki bu konuda da duyarsız kalmayacaktır.

Unutmayın,

Biz Trabzonspor'u çok seviyoruz. Saygılarımızla

VİRA
 


Bu haber 6181 kez okundu
Kulübümüz ne yazık ki son iki dönemdir tarihinin en kötü günlerini yaşıyor. Hem ekonomik hem de sportif açıdan karşı karşıya kaldığımız tablo uzun yıllar boyunca mücadele etmemizi gerektirecek bir noktaya ulaşmış durumda.
VİRA 8 YAŞINDA!
Fenerbahçe ile oynayacağımız müsabakada grubumuzun bulunduğu Doğu Tribünde sezonun ilk koreografisini gerçekleştireceğiz.
Yerel bir gazetede genç yıldızımız Yusuf Yazıcı'nın LÖSEV'e yardım yaptığı haberi yer almış, LÖSEV Başkanı Üstün Ezer de bu haberi alıntılayarak pek de hoş olmayan bir uslüpla bu şekilde bir yardımın LÖSEV'e ulaşmadığını belirtmişti.
Trabzonsporumuzun 50. kuruluş yıldönümü nedeniyle yapılacak olan etkinlikler öncesinde saat: 17:30'da Beşirli Fodik'te bir araya geleceğiz.
Geçen sezon olduğu gibi bu sezon da grubumuzun yer alacağı Doğu Tribün J blok için kombine ücretini denkleştiremeyen üyelerimiz, aramıza katılmak isteyen taraftarlarımız için yalnızca üyelerimizin katkı sağlamasına izin verdiğimiz bir kombine havuzu projesi planladık.
SAYFA
<<1 - 2 - 3 - 4 - 5>>