blog
TRABZONSPOR - KASIMPAŞA
TRABZONSPOR - KASIMPAŞA


Geçen sezonun sonunu iç saha da aldığı tarihi 6-0'lık mağlubiyetle yine bu rakibe karşı getiren Trabzonspor, ciddi revizyona gittiği kadrosuyla sezonun açılışını da Kasımpaşa ile yaptı. 3 ay aranın ardından kazanan taraf bu kez Trabzonspor oldu.

Ersun Yanal'ın bilindik baskıcı ve agresif sistemiyle rakibine top göstermemeye çalışan Trabzonspor, eksiklikleri olsa da bu yolda ümit verdi. Güray, Durica, Uğur ve Zeki'den oluşan dörtlü savunma hattının en zayıf halkası olan Zeki Yavru, Trabzonspor'un en şiddetli ihtiyacının sağ bek olduğunu bir kez de pratikte kendisi gösterdi. Trabzonspor yönetiminin bu mevkiye kalan kısa süre içerisinde mutlaka bir transfer yapması gerekecek çünkü devrenin sonunu alternatifsiz Zeki'yle getirmek zor gibi gözüküyor.

Castillo bekleneni veremesede, uyum süreci, adaptasyon, form tutma vb. mazeretlerin arkasına sığınabilir bir iki ay ancak yıllardır ciddi şanslar bulan Yusuf Erdoğan'ın artık şapkasını önüne koyup ciddi ciddi düşünmesi gerekiyor. Zira son yıllarda bu kadar destek verilip, umut bağlanıp, bu kadar hayal kırıklığı yaratan bir futbolcu olmadı bordo mavili takımda. Trabzonspor sağ kanat için kesinlikle Yusuf'u ilk tercih olarak kullanmamalı.

Onazi mücadeleci ruhu ve sempatik tarzıyla taraftarın yeni sevgilisi olacak izlenimi verdi ilk haftadan. İlk golde fırsatçılık ve soğukkanlılığını birleştirerek takımın tedirginliğini alan Nijeryalı şık bir vuruşla da galibiyeti teminat altına aldı. Okay geçen sezon ki gibi parmak ısırtarak başladı ve sorumluluk aldıkça daha da sağlam basacak gibi duruyor. Bu kez ciddi düşüş yaşamadan performansını koruması gerekiyor.

Genel hatlarıyla oturmamış, eksikleri olan ancak futbol oynamaya istekli ve zamanı geldiğince "olacak" bir takım izledik dün akşam. Yeni stadyum ve taraftarın da eklenmesiyle Trabzonspor'dan umutsuz olmak için hiçbir sebep kalmıyor görünürde..

Son olarak ben Ramil Sheidaev'in yetenekli bir santrafor olduğunu düşünüyorum ve dün akşam en azından 18'de olmasını beklerdim. Süre verilmeyecekse kiralanması hem oyuncu hem de Trabzonspor için doğru hareket olacaktır.

 

 


Bu yazı 5769 kez okundu
Son günlerde sayın Muharrem Usta'nın ilginç açıklamaları nedeniyle Trabzonspor Camiası’nda "borç ödeme" konusu konuşulmaya başlandı. Bu konu aslında gerçekten çok ilginç bir konu ve bence
Klişe tabirle "artık herkesin maç berabere bitti" dediği anlarda Orkan Çınar şapkadan tavşan çıkarmış ve "yeni Trabzonspor'un" ilk hafta keyfine limon sıkmıştı. Neyseki milli maç arası vardı ve Trabzonspor'un saha kadrosu birbirini tanımak için daha çok zaman bulacaktı..
Sanıyorum kimsenin itirazı olmayacak şekilde Türkiye'de oynayan bir futbolcunun en büyük hayallerinden birisi dört büyüklerde forma giymektir.
2011 yılının son Karabükspor maçından beridir önlenemez düşüş dün akşam oynanan Akhisar Gençlik maçıyla iyice perçinlendi. O zamandan bu yana iki kez çıkılan Avrupa Ligi grupları ağzımıza bir parmak bal çalıverse de...
Türkiye Basketbol Ligi'nin 12. haftasında Uşak Sportif ile Hayri Gür'de karşılaşıyoruz. Takımımız Uşak Sportif ile daha önce 4 kez karşılaştı. Trabzonspor MP söz konusu bu maçlarda 3 galibiyet alırken 1 kez de sahadan mağlup ayrıldı. Geçen yıl Hayri Gür'de oynanan karşılaşmada Trabzonspor MP rakibini 114-88 mağlup etmeyi başarmıştı.
Çalkantılı geçen 2,5 yılın ardından sandıktan çıkan Muharrem Usta ve ekibinin yakın zamandaki en önemli sınavı hiç kuşkusuz teknik direktör tercihi olacak.
SAYFA
<<1 - 2 - 3 - 4 - 5>>